RSS

Rezygnacja z prądu i gazu

11 Kwi
Rezygnacja z prądu i gazu

Właściciel nie mieszka w posiadanej nieruchomości

Jest to dość często spotykany przypadek, kiedy właściciel albo przebywa poza granicami kraju albo w innej miejscowości lub pod innym adresem w tym samym mieście. Niestety dostawcy mediów nakładają opłaty za samą możliwość dostarczania gazu lub energii elektrycznej.

Jak pozbyć się licznika?

Jeżeli mieszkanie stoi puste i będzie stało niezamieszkane przez dłuższy okres czasu, najlepszym sposobem jest wstąpienie do biura obsługi klienta danego dostawcy i napisanie wniosku o odcięcie dostaw dla danej nieruchomości. Oczywiście będzie się to wiązało ze zdjęciem licznika.

Opłacalność ściągania licznika

Każdy właściciel musi dokładnie wyliczyć, czy zdjęcie licznika będzie się mu opłacać. Dostawcy pobierają bowiem spore opłaty za powtórne założenie licznika gazu lub prądu. Każdy więc musi policzyć ile dokładnie miesięcy mieszkanie będzie stało puste oraz ile by zapłacił w tym czasie tzw. opłat stałych.

Inne okoliczności

Należy również rozważyć to, że nieruchomość zostanie zupełnie odcięta od energii elektrycznej i/lub od paliwa gazowego. W takim wypadku właściciel musi dobrze przygotować mieszkanie. Np. rozmrozić lodówkę i pozostawić otwarte drzwi, czy przygotować w dostępnym miejscu latarkę. Trzeba zastanowić się również nad skutkami odcięcia zasilania i dostaw paliwa do ważnych urządzeń jak piec CO, służący do ogrzewania. Temperatura w porze zimowej może spaść do kilku stopni w pomieszczeniach. Wilgotne powietrze to dobre warunki do pojawienia się na ścianach grzyba, czy pleśni.

Wynajem

Być może trafi się chętny najemca na daną nieruchomość a pod nieobecność właściciela nikt nie będzie mógł zawrzeć powtórnej umowy z dostawcą mediów lub aneksować starą – podłączyć licznik.Face Book

 

Tagi: , , , , , , , , , ,

3 responses to “Rezygnacja z prądu i gazu

  1. Marek

    1 czerwca 2012 at 09:11

    wydaje mi sie ze zawsze mozna wynajac dom, i wtedy unknac przykrych konsekwencji o=dciecia licznika, badz wystawienia na niebezpieczenstwo kradziezy.

    nawet mozna po prostu wynajac dom dla znajomych, by odpoczeli

     

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

 
%d blogerów lubi to: