RSS

Pustostan a wynajem nieruchomości

23 Czer
Pustostan a wynajem nieruchomości

Największy wróg wynajmu

Najgorszym w wynajmie nie jest lokator, który ma problemy z zapłaceniem, nie jest również najgorsze, gdy nasza nieruchomość wymaga jeszcze zainwestowania środków pieniężnych (zakup nowej lodówki, wymiana cieknącego kranu). Najpoważniejszym wyzwaniem dla właściciela jest wynająć i utrzymać jak najdłużej wynajem nieruchomości.

Nie ma nic gorszego dla inwestora, gdy jego inwestycja nie przynosi przychodów. Ba! Mało tego; jeszcze gorsza jest sytuacja, gdy nieruchomość nie dość, że nie ma żadnego przychodu, to jeszcze generuje koszty!! Wtedy inwestor nie dość, że nic nie zarabia, to musi co miesiąc pokrywać stałe wydatki, związane z utrzymaniem nieruchomości, ubezpieczeniem, czy opłatami lokalnymi.

Zysk z najmu

Każdy inwestor stara się o najszybszy zwrot zainwestowanych pieniędzy – do tego ta gra się sprowadza. Najszybszy okres zwrotu można uzyskać na dwa sposoby:

Minimalizowanie wydatków jest dobre, gdy wchodzi w to cięcie wydatków, które nic nie wnoszą. Bardzo często właściciele mieszkań na wynajem kierują się emocjami i kupują różne niepotrzebne gadgety do lokalu, w którym by sami chcieli zamieszkać, a który przecież jest przeznaczony na wynajem zupełnie obcym osobom, zazwyczaj mającym inny gust i preferencje. Z drugiej strony nie naprawienie kapiącego piecyka CO na czas skutkować będzie o wiele większym wydatkiem w przyszłości i np. przerwą w dostawie ciepła zimą. Zasada jest prosta – wszelkie wydatki mają skutkować zwiększeniem lub utrzymaniem przychodów.

Maksymalizowanie wpływów jest nawet lepsze niż skupianie się na cięciu wydatków. Wbrew pozorom to jest o wiele większe wyzwanie dla inwestora. Dobry inwestor używa siły swojego umysłu aby dostrzec i wykorzystać cały potencjał, jaki daje nieruchomość. Inwestor może postarać się o dobrego najemcę – np. bank lub market, może z jednego dużego mieszkania zrobić 2 mniejsze itd. Każda nieruchomość ma w sobie ukrytego wielkanocnego zajączka – pytanie tylko, czy jego wydobycie będzie opłacalne?

Jaki lokal na wynajem

Nie jest ważne, czy wynajmujesz lokal komercyjny, czy chcesz wynająć lokal mieszkalny; najważniejsze jest to, żeby lokal był jak najdłużej wynajęty.

Z wynajmem lokalu komercyjnego nie ma aż tylu niebezpieczeństw, co w przypadku wynajmu lokalu na cele mieszkalne. W czasach recesji gospodarczej szybciej wynajmie się mieszkanie niż lokal użytkowy. Nie ma złotego środka. Każdy inwestor powinien wybrać specjalizację – czyli swoją grupę docelową potencjalnych klientów (najemców, lokatorów) i skupić się na niej.

Ważne jest również to, aby robić wynajem na większą skalę. Ciężko jest się utrzymać z wynajmu 1 mieszkania, ale w przypadku, gdy się już jest właścicielem 5-6 kawalerek, to już zupełnie inna sprawa. To samo tyczy się np. 100 m. magazynu, ale jeżeli masz 3-4 hale, lub 10 garaży to najem mieni się zielonymi ($) kolorami.

Kliknij LUBIĘ TO! na FaceBook’u – po prawej stronie,
a będziesz zawsze na bieżąco z najnowszymi informacjami.

Face Book - nieruchomości - wynajem

 

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

16 responses to “Pustostan a wynajem nieruchomości

  1. Marek

    2 lipca 2012 at 00:22

    idze ze jest Pan liderem klubu Cashflow. to ciekawe, czy spotykacie sie by grac w gre?

     

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

 
%d blogerów lubi to: