RSS

Naklejki na lodówce

21 Sier
Naklejki na lodówce

Nalepka na lodówce

No szlag mnie ostatnio trafił, gdy zabrałem się za usuwanie zaklejonej naklejkami lodówki. Skąd ten pomysł na przyklejanie wszystkiego, co ma klej pod spodem? I dlaczego zazwyczaj jest to lodówka?

Wydaje się mi, że to wpływ amerykańskich filmów, które od lat 80-tych tłuką nam – Polakom – do głów, iż lodówka jest centrum zainteresowania każdego domownika i dlatego tam jest najlepsze miejsce na tablicę informacyjną.

Nie chciałbym wracać do wspomnień szorowania sprzętu AGD i napiszę jedynie, że była to kolejna dobra lekcja dokładnego sprawdzania wszystkiego po wynajmie mieszkania rodzinie z małymi dziećmi.

Magnes

Podobną modą jest wieszanie magnesów … w różnej postaci. Znajdujemy je najczęściej w kefirkach lub jogurtach dla dzieci. Producenci wyrobów mlecznych robią wszystko, aby przyciągnąć wzrok dziecka, które chce mieć naklejkę, lub magnez z literką albo ulubionym robotem-monsterem; czym wyprowadzają właścicieli mieszkań na wynajem z równowagi psychicznej.

Gorsze zło

Uwielbiam magnesy! Przynajmniej w porównaniu z naklejkami 🙂 Powiem szczerze, że coraz bardziej lubię te czerwone serduszka Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wykorzystując zwykłą gąbkę do zmywania naczyń, dość łatwo usunąć je z lodówki, czy jakiegoś mebla. Wystarczy ostro moczyć gąbkę – GĄBKĘ, NIE NÓŻ, CZY ŚRUBOKRĘT – i po kilku potarciach schodzi kolor, a po kilkunastu kolejnych – cała reszta, łącznie z klejem. A propos noża, czy innego narzędzia niż gąbka/szmatka, to wiedz, że powłoka lodówki, pomimo iż wydaje się odporna na wszystko, to bardzo łatwo ją zarysować, zadrapać, zrobić wgniotkę, itp; dlatego do usunięcia obcych i niepożądanych ciał, proponuję coś miękkiego, zanurzanego często w wodzie lub wodzie z mydłem. Uważaj też na ostre środki chemiczne, które też mogą zniszczyć powłokę mebli lub wspomnianej lodówki.

Rozwiązanie dla wynajmujących

Ostatnio przeglądałem umowę najmu mojego kolegi Krzyśka, z którym razem robimy szkolenia z nieruchomości. W umowie miał ciekawe stwierdzenie a propos czynności, które Najemca musi wykonać po zakończeniu obowiązywania umowy. Mniej więcej było tak:

Najemca powinien własnymi środkami doprowadzić lokal do stanu, w którym można w nim zamieszkać i korzystać z wszelkich znajdujących się w nim urządzeń. W tym celu zobowiązany jest (m.in.):
– usunąć wszelkie elementy dekoracyjne, umieszczone przez Najemcę na meblach, sprzęcie, czy poszczególnych elementach lokalu, przywracając je w ten sposób do stanu, w którym znajdowały się w dniu wydania lokalu Najemcy.

Zapisz się na listę (śledź blog) po prawej stronie,a będziesz zawsze na bieżąco z najnowszymi artykułamiRozliczanie Nieruchomości
Reklamy
 

Tagi: , , , , , , , , ,

One response to “Naklejki na lodówce

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 
%d blogerów lubi to: